Spor ve Beslenme Koçluğu

kocluk-sayfa-banner

Koçluk – Özel ihtiyaçlar için özel çözümler!

İstek varsa çözümü beraber buluruz!

Kimler için
 • İstediğiniz fiziğe ulaşmanızı zorlaştıran sağlık koşullarınız varsa
 • Sağlık koşullarınız ve hayat düzeninize uygun ve sürdürebileceğiniz spor ve beslenme yöntemlerini kalıcı olarak belirlemek istiyorsanız.
 • Sağlık ya da başka sebeplerden vejetaryen, GAPS, Fodmap, AIP, ketojenik, paleo gibi kısıtlanmış beslenme protokolleri uyguluyorsanız ve özel koşullarınıza uygun beslenme seçenekleri ihtiyacınız varsa
 • Çeşitli ortopedik rahatsızlıklar nedeniyle antrenman programlamanızda özel ihtiyaçlarınız varsa ve antrenman programlamanızda durumunuza uygun rehabilitasyon egzersizlerine de ihtiyaç duyuyorsanız
 • Motivasyonu korumak için günlük yakın takibe ihtiyaç duyuyorsanız.
 • Yanlış yöntemleri deneyerek kaybettiğiniz zaman ve enerjinizin değerinin farkındaysanız
Program neleri içerir?
 • Değerlendirme formunuz paralelinde amaçlarınıza, sağlık ve hayat koşullarınıza göre düzenlenmiş beslenme programınız. Programda makro takibi yerine günlük menülerinizin iletilmesini tercih ederseniz menülerinizi sizden gelen bilgiler doğrultusunda haftalık olarak hazırlayıp iletiriz.
 • Mevcut durumunuza göre antrenman programınız. Antrenman programınız değerlendirme formunda belirttiğiniz detaylara göre mevcut hayat koşulları, imkanlarınız ve fiziksel kapasitenize göre haftada 3-5 gün arası olacaktır. Antrenman programlamanızda ana gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde araç ve egzersiz olarak istediğiniz her şeyi kullanabilir ve farklı spor ve içerikleri birleştiren antrenman programlaması yapabiliriz.
 • Program boyunca 7/24 WhatsApp destek.
2021 yılı itibariyle koçluk hizmetlerimi 1 ya da 2 Güç ve Fitness ekip üyesiyle birlikte yürütüyorum. Tüm spor ve beslenme programlamalarınızı ve program akışındaki gerekli revizyonları her zaman olduğum gibi ben yapıyorum. Programın günlük akış ve WhatsApp takibi 1 ya da 2 ekip üyem, benim ve sizin olduğunuz bir WhatsApp grubu üzerinden yapılıyor.
 • İhtiyaç duyabileceğiniz sağlık ve sportif performansa yönelik gıda takviyeleri ile ilgili detaylı değerlendirme ve bilgilendirme.
 • Ortopedik rahatsızlıklarınız paralelinde gerekli ek düzenlemeler ve rehabilitasyona yönelik egzersizler
 • Temel hareketlerde video üzerinden form kontrolü
Nasıl işler?

Satın alma ve kayıt işlemlerinizi yaptıktan sonra e-posta adresinize bir değerlendirme formu iletiriz. Formu detaylı şekilde doldurup iletmenizi gerekmektedir. Formunuzu inceledikten sonra uygulayacağımız temel protokolleri ve nasıl ilerleyeceğimizi belirler, programda bizimle olacak eğitmen / eğitmenlerimi seçer ve bu konularla ilgili size bilgi iletirim. Temel konuları belirledikten sonra programlarınızı hazırlar ve iletirim.

Her egzersiz programında olduğu gibi programa başlamadan önce de sağlık kontrolünüzden geçmenizi öneririm.

Ön Koşullar

Beraber çalışmak için bazı ön koşullarımız var, lütfen önce bunları yerine getirebileceğinize emin olun.

 • Amacınıza ulaşmak için kararlı olmalısınız, istek varsa bunu doğru yere yönlendirip en iyi sonucu almanızı sağlarız.
 • İletişim kanallarını açık tutmalı ve geri bildirimde bulunmak için elinizden geleni yapmalısınız. Sizden gelen bilgiler, form videoları, haftalık raporlar olmadan gerekli değişiklikleri yapamayız. Bu program hazır bir program değildir, program başlangıcı sonrasında sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenecektir.
 • Özel sağlık sorunlarınız nedeniyle tıbbi takip (tahlil vb) gerekiyorsa bunları da düzenli yaptırmanız ve bizimle paylaşmanız gerekmektedir.
 • Spor yapmak için uygun bir ortama sahip olmalısınız. Bu bir spor salonu erişimi olabilir ya da evinize alacağınız ayarlanabilir bir dambıl seti olabilir. Programınızla birlikte tam olarak hangi ekipman gerekecektir önerdiğimiz marka ve modellerle birlikte iletiyor oluruz. (yaklaşık bütçe 500 TL) Evinize daha kapsamlı bir spor alanı kurmak isterseniz ekipman seçim ve tedariği ile ilgili istediğiniz yardımı sağlarız. Hiçbir ekipmana sahip olmayacağınız zamanlar için de antrenman programınızda gerekli düzenlemeleri yaparız.
 • Verimli bir çalışma için Instagram kanalımı, canlı yayınları ve YouTube kanalımı bir süredir takip ediyor ve yöntem ve tarzıma aşina olmanız tercih sebebidir.
 • Programa katılmak için bir akıllı telefon, WhatsApp kullanımı, geçerli 1 e-posta adresiniz, Microsoft Excel formatı dosya görüntüleyebilmeniz ve internet bağlantınız olması gerekiyor. Ayrıca kendi ölçülerinizi takip etmek için bir mezura ve tartı, gerektiğinde yemeklerinizin ağırlıklarını kaydedebilmek için bir hassas yemek tartısı gereklidir.
Çok koşulunuz var, çok şey istiyorsunuz

Haklısınız, karşılığında çok fayda sağlıyoruz. Ayrıca yanlış beklentilerle paranızı ve zamanınızı boşa harcamanızı istemem, bu yüzden koşullarımı baştan net olarak anlatmayı seçiyorum.

Neden aylık programınız yok?

12 hafta beslenme ve sporla ilgili bir yola girip fayda sağlamak için gerekli minimum süredir. Bu konuda kendinize şunu sorun, bu hizmetleri almak istememin sebebi olan sorunlar (fazla kilo, zayıf ama göbekli, bölgesel yağ) ne kadar süredir devam ediyor?
Kısa sürede gelen kısa sürede gider.

Kimlerle çalıştık

Koçluk programımız tamamen kişiye özel bir program olduğundan şimdiye kadar farklı ihtiyaçları olan çok farklı kişilerle çalıştık. Programımızı başarı ile tamamlayanlar arasında

 • Obez ve morbid obez sınıfında çok yüksek yağ oranına sahip kişiler
 • Diyabet 1, diyabet 2, hipoglisemi hastaları
 • Otoimmun hastalıklara sahip kişiler
 • Ortopedik ameliyatlar sonrası hareket kapasitesi ve gücüne kavuşmak isteyenler
 • Bel fıtığı, boyun fıtığı gibi ortopedik rahatsızlık sahipleri
Koçluk programımızda ayrıca farklı hedefleri ve özel ihtiyaçları olan profesyonel sporcularla da çalıştık.
 • Güç ve hız odaklı profesyonel futbol ve basketbol oyuncuları
 • Powerlifting yarışmacıları
Çalışmamızdaki hedefimiz:

Çalışmamızın ana hedefi doğal olarak sizin ihtiyacınızdır. Bu kilo vermek, kas kazanmak, daha iyi bir fizik, daha güçlü olmak, daha yüksek hareket kapasitesi vb. olabilir. Fakat benim için en az bunun kadar önemli olan, çalışmamız sona erdikten sonra da hayatınızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebileceğiniz beslenme / spor bilgi ve alışkanlıklarını kazanmış olmanızdır.

Program süresi sonunda nasıl devam ederiz

Bizimle programa devam etmek istiyorsanız program bitiş tarihinden önce kaydınızı yenilemeniz gerekmektedir.
Devam etmeyeceğinizi iletmeniz durumunda programın son haftasında program süreci ile ilgili genel bir özet yapar ve sonrası için önerilerimizi iletiriz.