Hakkımızda

hkkmzd1
ythkm1
ythkm2

Yankı Tansuğ

 

1972 Adana doğumlu Yankı Tansuğ 2016 yılından beri sosyal medyada Güç ve Fitness kanallarını yönetmekte ve spor ve beslenme koçluğu yapmaktadır. Çocuk yaşlarından beri spor yapmasına rağmen hayatı boyunca kilo sorunu yaşamış ve bu sorunu ancak 40’lı yaşlarından sonra geliştirdiği ve uyguladığı beslenme ve spor yöntemleri ile çözmüştür. Sosyal medyada kendine has tarzı ve yöntemleri ile kısa sürede geniş bir kitleye ulaşmış olan Yankı Tansuğ ağırlık çalışmanın yanında yüzme, atletizm, voleybol, yelken, dağcılık, kaya tırmanışı, dağ maratonu sporlarıyla uğraşmış ve 2014’den beri Powerlifting ve CrossFit’e ağırlık vermiştir.

CrossFit Level 1 Trainer
2017 IPSU Federation Squat Avrupa Şampiyonu M1 – 90 kg.
2018 Powerlifting Türkiye Şampiyonası 45+ Masters – 90 kg
Full Meet Türkiye Şampiyonu / Deadlift Türkiye Şampiyonu / Bench Pres Gümüş Madalya
2018 Powerlifting WRP Avrasya Şampiyonası M2 – 90 kg.
Full Meet Avrasya Şampiyonu / Deadlift Avrasya Şampiyonu / Bench Press Gümüş Madalya

gucvefitness

yakadamyanki

ayse-ulku-cengiz4

Ayşe Ülkü Cengiz

 

43 yaşındayım, Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi mezunuyum. Halen Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Aşçılık bölümlerinde öğrenciyim. Powerlifting/crossfit, holistik beslenme, fizyoloji ve biyokimya alanlarında okumalar yapmak ilgi alanlarım arasında.

Klasik spor salonu ve diyetisyen ağında hiç bir sorunumu çözemedikten sonra 2017 yılında ketojenik beslenmeyi öğrenmeye çalışırken Yankı Hocamı buldum ve 40 yaşında ağırlık çalışan, powerlifting yarışmalarına hazırlanan bir insana dönüştüm. Güç ve Fitness Powerlifting Takım sporcusuyum.

ayseulkuc

esra-altinoz32

Esra Altınöz

 

28 yaşındayım, 2014 Yılı Çukurova Üniversitesi Besyo mezunu ve TFF onaylı 3. kademe futbol antrenörüyüm, 2012 yılından beri spor eğitmenliği yapmaktayım.

Pandemi dönemine kadar Adana’da kendi stüdyomu işletmekteydim. 2020 yılında Güç ve Fitness ile tanıştım, kendi antrenman ve beslenme yöntemlerimde de değişiklik yaparak powerlifting yarışmalarına hazırlanmaya başladım.

2021 yılı itibariyle Güç ve Fitness Gym Küçükyalı’da eğitmenlik görevini sürdürüyorum.

Güç ve Fitness powerlifting takımı sporcusuyum.

bodybyesra

khn1

Hakan Gökoğlan

 

Yaşım 26, polisim. 2017’de Güç ve Fitness ile tanıştım ve Güç ve Fitness yöntemleriyle önce fazla kilolarımdan kurtuldum.Şu an da aktif olarak powerlifting sporcusuyum. Güç ve Fitness Powerlifting Takımı üyesiyim.

Powerlifting Yarışmalarında, 67.5 kg sikletinde Türkiye 2.’liği ve Türkiye 3.’lüğü ile Euroasia şampiyonasında 2.’liğim bulunmakta. Daha öncesinde de serbest güreş ve siyah kuşaklı aikido geçmişim var. Yaklaşık 3,5 yıldır düşük karbonhidratlı beslenme ve 18/6 aralıklı oruç sistemi uyguluyorum. Özellikle beslenme çeşitleri, antrenman sistemleri, insan anatomisi/fizyolojisi hakkında çok fazla araştırma yaptım ve bolca bilimsel kaynak okuyarak kendimi geliştirdim, geliştirmeye devam ediyorum.

hakan.powerlifter

mvlt1

Mevlüt Kırtaş

 

31 yaşındayım, İnşaat Mühendisiyim, İzmir’de yaşıyorum.

Fitness ile kendi halimde uğraşırken 2017’de Yankı hocam ile tanıştım, önce Güç ve Fitness Powerlifting Takımı’na, daha sonra Güç ve Fitness destek ekibine dahil oldum.

Powerlifting 75 kg sikletinde 200 kg squat, 161 kg bench press ve 230 kg deadlift kaldırışları ile Türkiye Rekortmeniyim.

European Registered Exercise Professionals (EREPS) kuruluşundan lisanslı personal trainer olarak görev yapıyorum. Daha iyi bir sporcu ve eğitmen olabilmek için sürekli güncel bilimsel kaynakları takip etmeye çalışıyorum.

Mevlüt Kırtaş

nesrin3

Nesrin Yavaş

 

45 yaşındayım, Selçuk Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunuyum. Müsabık sporcu olma hayalime 40 yaşımdan sonra kavuşabildim. Hamileliğimde aldığım 40 kiloyu yanlış yollarla vermiş, kendimce kilo problemimi çözmüştüm fakat bedenim ileri derecede deforme olmuş, dirençten düşmüş, enerjisiz, ruhsuz,mutsuz bir insana dönüşmüştüm.


2017’de Güç ve Fitness ve Yankı Hocamla tanıştım ve profesyonel spor geçmişim olmamasına rağmen şu anda powerlifting sporu Master-1 kategorisi Avrasya 1.liği, Türkiye 2.liği ve Avrupa 1.liği derecelerim, sevdiğim bir görüntüm, sonsuz enerjim var.

Blue Vision Fitness Akademi’den MEB onaylı personal trainer ve Güç ve Fitness Powerlifting Takımı sporcusuyum.

nesrinyavas75

songul2

Songül Gökalp

 

35 yaşındayım, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu ve bir çocuk annesi sınıf öğretmeniyim. Hamileliğimde yaklaşık 23 kilo aldım. Diz, omuz, bel ve boyun sakatlıkları yaşadım. Aldığım kiloların tamamını verdim ancak hayal ettiğim sağlığa ve sağlam vücuda kavuşma serüvenim 2019’da Güç ve Fitness ile tanışmamla başladı. Sabahları yorgun uyanan eski şişman yeni sıskadan; sağlam, enerjisi bitmeyen ve özgüveni çok yüksek süper anneye dönüştüm. Bedensel ve mental olarak yenilendim.

European Registered Exercise Professionals (EREPS) kuruluşundan lisanslı personal trainer ve aynı zamanda lisanslı hentbolcuyum. Benim serüvenim hala devam ediyor. Size de serüveninizde bol azim, sabır ve istikrar diliyorum.

sema2

Sema Tafsin

 

46 yaşındayım, Güç ve Fitness powerlifting takımı sporcusuyum, 2.5 yıldır powerlifting tarzı antrenman yapıyorum.Fonksiyonel Antrenman ve Corrective Exercise eğitimi aldım, Fitness Movement Institute/Türkiye ve Avrupa egzersiz profesyonelleri sistemi (TREPS / EREPS) onaylı personal trainerım. Beslenmeyi sürdürülebilir bir düzende hayatıma dâhil etmeyi ben Güç ve Fitness ile öğrendim.

Bütün bu serüven Yankı hocamla tanıştıktan sonra başladı. Low carb. beslenmeyi ve buna uygun tarifler yapmak diğer merakım…

sema_tafsin

zeyne2

Zeynep Nihan Şimşek

 

25 yaşındayım ve 2017 yılından beri Güç ve Fitness bünyesinde aktif eğitmen olarak bulunuyorum.

Şu anda da Güç ve Fitness’ta İdari İşler Sorumlusuyum. Aktif bir powerlifting sporcusuyum, 2019 yılında 52 kg kadınlar kategorisinde Avrupa Şampiyonluğum var. Bunun yanı sıra kişisel gelişim koçuyum, aktif olarak insanlara destek veriyorum.

zeynalifts

ask

Aşkın Kübra Güner

 

1999 İstanbul doğumlu Aşkın Kübra Güner, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Fitness Antrenörlüğü Bölümü mezunu. Spora 2013 yılında başlayan Aşkın, 2017’den itibaren spor yaşamına Fitness Eğitmeni olarak devam etti. Eğitim hayatı boyunca pek çok kurslara, seminerlere katılmış ve katılmaya devam ediyor.


2018’den itibaren Reformer Pilates’e yönelmiş ve bu alanda da kendini geliştirmiştir. 2021 yılında Çanakkale’den İstanbul’a geri dönmüş olup Güç ve Fitness ekibine katılmıştır. Hareket Fabrikası’nda online derslerde ayrıca Güç ve Fitness GYM de görev almaktadır.

 

askingunerpt