Güç ve Fitness Powerlifting Derneği ve Takımı

powerlifting-sayfa-banner

Amaç:

Güç ve Fitness Powerlifting Derneği, 2018 yılında Türkiye’de Powerlifting sporunun yaygınlaşması ve ağırlık çalışan bireylerin powerlifting yarışmalarına hazırlanması ve katılması için kurulmuş bir dernektir.

Dernek üyeliği için tek seferlik giriş aidatı 100 TL’ yi dernek hesabına yatırmak ve dernek üyelik formunu doldurmak yeterlidir.

Dernek Hesap bilgileri:

Güç ve Fitness Powerlifting Spor Kulübü Derneği
Akbank
IBAN: TR22 0004 6007 5088 8000 1003 72

Dernek üyeleri belirli şartları/kriterleri sağladıktan sonra Güç ve Fitness Powerlifting takımı üyesi olmaya hak kazanırlar. Takım üyesi olmak için Powerlifting yarışmalarına katılmaya niyetli olmak ve Squat, Bench Press ve Deadlift hareketlerinde kaldırabildiğiniz tek tekrar maksimum ağırlıkların toplamının erkekler için vücut ağırlığınızın 4 katı, kadınlar için vücut ağırlığınızın 3 katı olmalıdır. Kaldırış toplamları bu rakamdan düşük olan kişiler derneğe üye olabilirler fakat bu seviyeye gelene kadar takıma katılamazlar.

Örnek 1: 60 kg bir kadın için 60 x 3 = toplam 180 kg. yani 65 kg squat 85 kg deadlift 30 kg bench ile ulaşılabilir bir toplam.

Örnek 2: 80 kg bir erkek için 80×4 =toplam 320 kg. 115 kg. squat 135 kg. deadlift 70 kg bench ile ulaşılabilir bir toplam

Bu seviyenin altında kaldırışları olan sporculara bu seviyeye gelene kadar Güç ve Fitness kapalı Facebook grubu üzerinden destek sağlanacaktır.

Güç ve Fitness Powerlifting takımı temelde Türkiye’nin 4 bir yanından katılımcıları olan sanal bir takımdır. Antrenman, hareket formu, antrenman teknikleri, beslenme ve yarışma hazırlığı gibi konularda sosyal dayanışma ve kollektif bilgi paylaşımı amaçlıdır. Güç ve Fitness Powerlifting takımı kurulduktan birkaç ay sonra katıldığı 2018 Türkiye Şampiyonasında takım olarak 3. lük almıştır.

Tüm Güç ve Fitness takım üyelerinin Türkiye’nin en iyi başlangıç seviye programı olan Tansuğ Powerlifting B serisi antrenman programına erişimi vardır. Başlangıç ve orta düzey tüm sporcuların bu programlamaya uyması beklenir. Ayrıca daha ileri seviye sporcular için programlama desteği sürekli sağlanmaktadır. Belirli zamanlarda belirli şehirlerde takım antrenmanları yapılarak hem yeni başlayan arkadaşlarla tanışmak hem de hareket formları gibi konularda gelişme sağlamak hedeflenmektedir. Kısaca takım powerlifting yapmak isteyen ve nereden nasıl başlayacağını bilmeyen her seviyeden sporcu için uygundur. Takımımız başlangıç seviyeden elit seviyeye kadar her powerlifter yarışmacısını tatmin edecek bilgi birikimine ve takım ruhuna sahiptir.

Güç ve Fitness Powerlifting takım üyelerinin takım bilinciyle hareket etmesi ve sosyal medyada da takıma yaraşır şekilde spor ahlağına uygun davranmaları beklenmektedir. Ulusal yarışmalara Güç ve Fitness takımı bünyesinde katılmak zorunludur.

Güç ve Fitness Powerlifting takımı, ekip olarak Türkiye Powerlifting Derneği’nin düzenlediği yarışmalara katılmakta ve destek vermektedir.

Yarışma katılımları için ayrıca yarışmaları düzenleyen mercilerin belirlediği katılım ücretleri geçerlidir.

Üye olmak için tek seferlik dernek aidatı 100 TL’yi hesap numarasına isim soyad ve üyelik aidatı ibaresi ile göndermeniz ve dekontu, e-posta ile göndermeniz gerekmektedir. Ödemeniz sonrası dernek üyelik formunuz size iletilecektir ve onu tamamlamanız sonrası dernek üyeliğiniz aktif olacaktır. Sonrasında Güç ve Fitness Powerlifting Takımı Facebook iletişim grubuna ve diğer paylaşım platformlarına katılıyor olacaksınız.

Dernek aidatı tek seferliktir ve derneğin yasal yükümlülüklerini yerine getirmesi için gerekli masraflar için harcanmaktadır.

Takım ile ilgili sorularınızı
powerlifting@gucvefitness.com
adresine e-posta göndererek sorabilirsiniz.