fbpx

Spor ve Beslenme Koçluğu

Yankı Tansuğ ile Güç ve Fitness – Uzaktan Spor ve Beslenme Koçluğu

Yankı Tansuğ
CrossFit Level 1 Trainer
2017 IPSU Federation Squat Avrupa Şampiyonu M1 – 90 kg.
2018 Powerlifting Türkiye Şampiyonası 45+ Masters – 90 kg
Full Meet Türkiye Şampiyonu / Deadlift Türkiye Şampiyonu / Bench Pres Gümüş Madalya
2018 Powerlifting WRP Avrasya Şampiyonası M2 – 90 kg.
Full Meet Avrasya Şampiyonu / Deadlift Avrasya Şampiyonu / Bench Press Gümüş Madalya

 

Olabileceğinin en iyisi ol! Daha güçlü, daha sağlıklı, daha zinde ve daha fit.

Neden Yankı Tansuğ?

Amacınıza kendi başınıza da ulaşabilirsiniz, ben sizin bu amaca daha hızlı ve etkili şekilde ulaşmanızı sağlarım. Zaman, kişisel enerji ve motivasyon değerlidir. Size kendi başınıza ulaşmanızın mümkün olmayacağı sonuçlar vadetmem, bu sonuçlara daha kısa sürede ve daha az deneme yanılma ile ulaşmanızı sağlarım. Yöntemlerim alışılmış değildir ama sonuç aldıkları defalarca kez kanıtlanmıştır.

Neden uzaktan koçluk?

Burada olduğunuza göre sosyal medyada beni ve Güç ve Fitness’ı takip ettiğinizi varsayıyorum. Eğer bulunduğunuz yerde ya da çalıştığınız salonda bilgi ve deneyim olarak benimle benzer bilgiye sahip ve bütçenize uygun bir spor ve beslenme koçu varsa tabi ki onunla çalışmayı denemenizi öneririm.

Kimlerle çalışıyorsunuz?

Yöntemlerim herkes için faydalı olabilir ama maksimum fayda sağlayacağım bu yüzden öncelikli tercih ettiğim kişiler 25 yaş üstü, kilo vermek ve vücut kompozisyonunuzu geliştirmek isteyen kadın ve erkeklerdir.

 Ön Koşullar
Beraber çalışmak için bazı ön koşullarım var, lütfen önce bunları yerine getirebileceğinize emin olun.

  • Amacınıza ulaşmak için kararlı olmalısınız, istek varsa bunu doğru yere yönlendirip en iyi sonucu almanızı sağlarım.
  • Makro besin dağılımınızı takip etmeye aşina olmalısınız. Takip uygulaması olarak Fatsecret kullanıyorum.
  • Bir spor salonuna erişiminiz olmalı ya da evinize ayarlanabilir bir dambıl seti ve barfiks barı gibi temel bazı spor gereçlerini alabiliyor olmalısınız. Evde çalışacaksanız programınızla birlikte tam olarak hangi ekipman gerekecektir önerdiğim marka ve modellerle birlikte iletiyor olacağım ve seçim konusunda üstünde konuşma şansımız olur.
  • Verimli bir çalışma için Instagram kanalımı, canlı yayınları ve YouTube kanalımı bir süredir takip ediyor ve yöntem ve tarzıma aşina olmanız tercih sebebidir.
  • Haftalık raporlama çalışmamızın temelidir, haftalık olarak rapor iletmeyecekseniz çalışmamız verimli olmaz. Gelişim raporlarını tutmak ve takip etmek için Excel programını kullanıyoruz.

Henüz yapmadıysanız tıklayıp Güç ve Fitness Instagram hesabını takip ediniz ve YouTube kanalıma abone olunuz. NEDEN derseniz, profesyonel hizmetlerimi satın alsanız da almasanız da bu 2 kanal spor ve beslenmeyle ilgili size her zaman destek sağlayacaktır.

Çalışma Şeklim:

Beraber çalışmaya karar verdiğinizde lütfen önce uygunluk durumumu bilgi@gucvefitness.com e-posta adresine yazarak sorun. Bazı dönemlerde öğrenci sayısı nedeniyle kontenjanım dolu oluyor ve hizmetlerim kişisel olduğu için daha fazla öğrenci kabul etme şansım olmuyor. Bu durumda size yaklaşık uygunluk tarihi iletirim. Müsait olduğum bilgisi sonrasında aşağıda yer alan yöntemlerle ödemenizi yapabilirsiniz. Sonrasında size gönderdiğim değerlendirme formunu mümkün olduğunca detaylı ve doğru bir şekilde doldurup geri iletmenizi beklerim. Formunuz bana ulaştığında incelerim ve karşılıklı bir ön görüşme için randevulaşırız ve yaklaşık 5 dakikalık görüntülü bir sohbet yaparız, burada hem tanışır hem de amacınız için uygulayabileceğimiz yöntem ve imkanları konuşuruz.

Mevcut yapınız, yağ oranınız, günlük yaşam şekliniz, geçmiş spor tecrübeniz, salon ya da evdeki mevcut imkanlarınız ve hedeflerinize göre kişiselleştirilmiş detaylı bir antrenman programı hazırlarım. Antrenman programınızda hareketler videoları ile birlikte yer alır. Antrenman düzeninizle ilgili size ileteceğim formu haftalık olarak doldurup bana göndererek raporlamanız gerekmektedir. Her hafta bu rapor üzerinden size detaylı yorumlarımı iletiyor olurum. Sorun yaşadığınız hareketlerin uygulanışı ve alternatif hareketlerle ilgili düzenlemeleri yapıyor olurum. Gelişmenize ait ağırlık ve mezura ölçüleri gibi değerleri de yine bu form ile bana iletiyor olursunuz.

Aynı şekilde size uygun beslenme protokollerini belirlerim ve bunlarla ilgili detaylı bilgi ve tutturmanız gereken makro besin değerlerini iletirim. Sonuçlarınızın kalıcı olması için kendi menünüzü oluşturmayı benden destek alarak sizin öğrenmeniz gerekmektedir. Beslenme ile ilgili bir yemek listesi iletmem! Önerdiğim yiyecekler ve örnek menüleri yardımcı olmak için iletirim. Beslenme raporlamanız haftada 1 kez FatSecret programı aracılığıyla olacaktır, bunun yöntemini beslenme programıyla birlikte size detaylı iletiyor olurum. Beslenme raporunuzu her hafta düzenli iletmeniz gerekmektedir.

Her hafta ilettiğiniz antrenman ve beslenme raporları üzerinden size detaylı yorumlarımı e-posta ile iletiyor olurum. 12 haftalık süreçte 6. Hafta sonunda gerekli görürsem beslenme ya da antrenman programınızda değişiklik yaparım. Bilgi için çalıştığım öğrencilerin sadece %20 sinde böyle bir değişiklik ihtiyacı oluyor.

Çeşitli sebeplerden kullanmanız gerekiyorsa ya da istiyorsanız gıda takviyesi (supplement) kullanımı konusunda bilgi veririm. Gıda takviyesi şart değildir ve hiçbir zaman öncelikli önerim değildir.

Mobilite ve esneme konusunda video destekli bilgi aktarırım ve takip etmenizi beklerim. Bu konudaki ihtiyaçlarınıza destek olurum. Özellikle ortopedik rahatsızlıklarınız varsa ya da ileride olmamasını önemsiyorsanız bu konu çok önemlidir.

 

Uyguladığım Yöntemler:

Bunlarla sınırlı olmamakla beraber aşağıdaki beslenme protokolleri kendi uyguladığım ve uygunluk durumunuza göre sık kullandığım yöntemlerdir.
Aralıklı oruç (Intermittent Fasting)
Ketojenik diyet
Taş Devri Beslenme (Paleo)

İhtiyaç durumunuza göre sağlık sorunu olmayan ve uygun motivasyonda öğrencilerim için Crash Diet tarzı hızlı yağ kaybetme protokollerim vardır. Burada özellikle bir konunun altını çizmek isterim, hedefimiz asla tartıda ağırlık kaybı değildir, benim için kilo vermek sadece yağ kaybetmek anlamına gelir. Amacımız kasları korumaktır çünkü kas kaybederseniz gücünüzü yani hareket kapasitenizi yani sağlığınızı da kaybediyor olursunuz.

Antrenman programlamamız

Ağırlık çalışmak

Calisthenics vücut ağırlığı egzersizleri

CrossFit

Powerlifting

Koşu, yürüyüş, yüzme gibi açık hava egzersizleri

içerebilir. Tüm bu spor dalları için bütünleşik ya da ayrı antrenman programlaması yapabiliriz.

Powerlifting ve CrossFit sporları yarışmacıları için ayrıca antrenörlük hizmetim vardır.

Çalışmamızdaki hedefim:

Çalışmamızın ana hedefi doğal olarak sizin ihtiyacınızdır. Bu kilo vermek, kas kazanmak, daha iyi bir fizik, daha güçlü olmak, daha yüksek hareket kapasitesi vb. olabilir.  Fakat benim için en az bunun kadar önemli olan, çalışmamız sona erdikten sonra da hayatınızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebileceğiniz beslenme / spor bilgi ve alışkanlıklarını kazanmış olmanızdır.
 

İletişim Metodu:

İlk değerlendirme görüşmemiz dışında tüm yazışmalar ve değerlendirmeleri e-posta ile yapıyorum ve bu kuralımı esnetmem. Bunun nedeni takip edilmesi gereken bilgiler varken iletişimin Facebook Messenger, whatsapp vb. yöntemlerle yapılmasını kesinlikle sağlıklı bulmamamdır. Tüm yazışmalarımı gerekli ilgi ve dikkatimi vererek bilgisayardan yapmayı tercih ederim. Sorularınızı haftalık ilettiğiniz raporlama e-postası ile bana iletebilirsiniz.
Programlarınızı alıp uygulamaya başladığınız ilk hafta günlük olarak yazdığınız e-postaları cevaplarım, ilk haftadan sonra tüm sorularınızı haftalık raporunuzla birlikte e-posta ile göndermenizi beklerim.

 

STANDARD PAKET PROGRAM FİYATLARI

Standard Paket (12 Haftalık Program)

:1350 TL

Standard Paket (24 Haftalık Program)

:2250 TL

 

Nasıl Kayıt Olurum ?

 

Bağlantıya tıklayarak kardeş sitemiz Tansug Sports alt yapısını kullanarak ödemenizi havale, EFT ya da kredi kartı ile yapabilir ve kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Tansug Sports ödeme alt yapısı ile kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

Çok koşulunuz var, çok şey istiyorsunuz

Haklısınız, karşılığında çok fayda sağlıyorum. Ayrıca yanlış beklentilerle paranızı ve zamanınızı boşa harcamanızı istemem, bu yüzden koşullarımı baştan net olarak anlatmayı seçiyorum.

Neden aylık programınız yok?

12 hafta beslenme ve sporla ilgili bir yola girip fayda sağlamak için gerekli minimum süredir. Bu konuda kendinize şunu sorun, bu hizmetleri almak istememin sebebi olan sorunlar (fazla kilo, zayıf ama göbekli, bölgesel yağ) ne kadar süredir devam ediyor?
Kısa sürede gelen kısa sürede gider.

 

Ücretleriniz yüksek

Boşa harcanan zaman ve enerjiye, kaybolan motivasyona bir bedel belirleyebilir misiniz?
Hizmetimin hazır bir programı düzenleyip size iletmek olmadığını ve birebir takip gerektirdiğini hatırlatmak isterim.

Birebir takibe ihtiyacınız yoksa sosyal medyada paylaştığım beslenme ve sporla ilgili tüm bilgilerimden ücretsiz faydalanabilirsiniz ya da belirli tarihlerde grup katılımı ile başlattığım ve daha düşük ücretli Forma Girme sanal kamplarıyla ilgili bilgilendirme talep edebilirsiniz.

Daha fazlasına ihtiyacım var!

Yukarıda yazdıklarımızdan daha fazlasına ihtiyacınız varsa çok sınırlı sayıda öğrencim için

DEMİR PAKET!

Standard pakete ek olarak;

+ İstanbul ilinde tek günlük bir adet Güç ve Fitness Ağırlık Çalışma Workshop’ına ücretsiz katılım hakkı.  (Workshop’lar yaklaşık olarak ayda bir kez Pazar günleri gerçekleşmektedir)

+ Hafta içi 12:00-20:00 arası whatsapp ya da Messenger üzerinden haberleşme imkanı (acil sorular ya da hızır motivasyon için, raporlamaları ve genel soruları yine e-posta üzerinden yapıyor olacağız)

+ Haftalık raporlamaların haftalık görüntülü görüşme / sohbet ile desteklenmesi

+ Video ile ileteceğiniz tüm antrenman programı içeriği için hareket analizi

 

DEMİR PAKET PROGRAM FİYATLARI

Demir Paket ( 12 Haftalık )

: 2250 TL

Demir Paket ( 24 Haftalık )

: 3750 TL

 

Nasıl Kayıt Olurum ?

 

Bağlantıya tıklayarak kardeş sitemiz Tansug Sports alt yapısını kullanarak ödemenizi havale, EFT ya da kredi kartı ile yapabilir ve kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Tansug Sports ödeme alt yapısı ile kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

Paylaş !