Ağırlık Çalışma Workshop

 

10 Haziran 2018 İSTANBUL 

Yer: Crossfit Skylight Saat:13:00-17:00

Güç ve Fitness tarzı yaşama adım atın!

Ücret: 200 TL 

Workshop tarih ve yerlerinden düzenli olarak  haberdar olmak için sayfanın altından Haber Bültenimize abone olabilirsiniz!

Yerinde saymak istemeyenler için !

Yankı Tansuğ ile Ağırlık Çalışma Workshop

Ağırlık çalışmaya yeni mi başlıyorsunuz?

Bir süredir ağırlık çalışıyor ama istediğiniz gelişimleri sağlayamadınız mı?

Hareketlerin doğru uygulanışlarını bilmediğiniz için sıkıntı mı çekiyorsunuz?

Nasıl bir antrenman programı uygulamanız gerektiğini bilmiyor musunuz?

Güç ve Fitness ağırlık çalışma Workshop’ı ile kendi ağırlık çalışma programınızı oluşturma ve uygulama konusunda bilgi sahibi olacak ve hem Fiziksel Görünümünüzü hem Gücünüzü ciddi miktarda arttırma şansı bulacaksınız.

Bu workshop ağırlık çalışmak isteyen 18-60 yaş arası kadın ve erkekler için uygundur.

İçerik:

Doğru Isınma ve temel mobilite teknikleri
Temel bileşik (compound) hareketler ve doğru teknikle uygulanışları

  • Squat
  • Bench Press
  • Barbell Row
  • Deadlift
  • Barbell Press

 

Temel Yardımcı Hareketler

  • Barfiks
  • Dips
  • Vücüt ağırlığı hareketleri
  • Karın hareketleri

Ağırlık çalışırken kişisel güvenlik
Progressive Overload tekniği
Program oluşturma, lineer programlar, 5×5 ve sonrası
Kardiyo nasıl olmalı?
Soru – Cevap

Ödeme için:
Songül Ekşi Tansuğ Yapı Kredi Bankası
IBAN: TR69 0006 7010 0000 0045 1468 27

Şu an için kredi kartı ile ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

Yerinizi kesinleştirmek için ödeme sonrası dekontu bilgi@gucvefitness.com adresine gönderin ve katılacağınız tarihi belirtmeyi unutmayın.

Katılım için başlangıç saatinden 15 dakika önce salonda olmanızı rica ederiz.

Hareketlerin tamamı uygulanacağından spor kıyafetlerinizle gelmeyi unutmayın.

Salonda duş, tuvalet vb. imkanlar mevcuttur.

Sizinle nasıl görüşebilirim?
Workshop  ile ilgili sorularınız varsa www.facebook.com/gucvefitness sayfaya mesaj gönderebilirsiniz, size en kısa sürede yanıt veririm. Bunun dışında Facebook, YouTube ve Instagram’da sık sık yaptığım canlı yayınlarda workshop ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.

Workshop tarihlerinden haberdar olmak isterseniz e-posta Güç Bültenine üye olabilirsiniz.

Geçmiş Workshop katılımcılarından Rukiye Aydın’ın yorumları

Workshop çok faydalı oldu, verimli bir 4 saat geçirdik. Oldukça keyif aldım, bir daha olursa yine katılmayı düşünürüm. Her seferinde yeni bir şeyler öğrendiğimi düşünüyorum. Yankı hoca derya deniz, öğreneceğimiz çok değerli bilgiler var. Kendisi çok araştırıp çok okuyarak tecrübeleriyle beraber bize bu bilgileri süzüp özünü veriyor. İyi ki bugün workshop’a katılıp kendisiyle tanışma fırsatını yakaladım 🙂

Geçmiş Workshop katılımcılarından Onur Günaydın’ın yorumları

Merhaba. Biraz geç yazabiliyorum. gerçekten benim için oldukça faydalı bir workshop oldu.

Workshop sırasında farklı başlıklar altında yoğun bir bilgi bombardımanına tutulduk. Birkaç konuda oldukça eksik olduğumu gördüm. Öncelikle daha ilk adım olan Isınma ve Esneme konusu. Antremandan önce 30 dak tempolu yürüyüş sonucunda sıcaklık hissetmek elbette ki ısınmak anlamına gelmiyormuş:) Özellikle antreman sırasında kapasiteyi yükseltmek ve ilerleyen yaşlarda sakatlanma riskini azaltmak için esneme hareketlerini es geçmemin ne kadar yanlış olduğu ortaya çıktı. Belki bir kısmımız da benim gibi yapıyordur, işten döndükten sonra çocuk yatmadan önce birlikte vakit geçirip spora ancak saat 10’dan sonra başlayanlar kısıtlı zamanda maksimum hareket mantığıyla esnemeyi es geçiyor olabilirler ama bir 10 dakika fazla ayırmanın getirileri çok daha fazla imiş.

İkinci husus ise mobilite. Birçok ciddi hareketi denerken o hareketin yapılmasını oldukça zorlaştıran, kapasiteyi düşüren hatta sakatlanma yada yaralanmaya yol açabilecek şekilde doğru pozisyon alamadığım ortaya çıktı. Vücudun olması gereken pozisyon alma mekaniğine oturtulamamasının tabi birçok sebebi var. En önemlisi de çoğumuzun karşılaştığı iş koşulları. Örneğin günün oldukça büyük bir kısmını bilgisayar başında geçirirken yaşadığımız oturma bozukluğu, antreman sırasında omuzlarınızı ve sırtınızı istenen pozisyona getirememenize sebep oluyor ve yukarıda belirttiğim sıkıntılar ortaya çıkıyor. Buna karşılık gün içerisinde yapmamız gereken hareketleri çoğumuz internetten okumuşuzdur ama antreman sırasında fiziksel olarak doğru pozisyonu alamadığımı gözlemlemek iyi bir ders oldu açıkçası, hocamın tavsiyeleri doğrultusunda belirli periyotlarda masadan kalkıp birkaç esneme hareketi yapmak belki gün içerisinde 10 dakika alacaktır ama getirileri çok fazla olacaktır. özellikle yaş ilerledikçe doğru duruş biçimi (omuzların öne doğru gelmemesi, kamburumsu duruşun önlenmesi vb) açısından bu tavsiyeler çok büyük önem taşıyor.

Bir diğer konu da beslenme biçimiyle ilgili. Burada okurken insana kolay gelen birçok hususu hemen hayata geçiririz gibi geliyor ama gerçekte öyle olmuyor tabi. Ben ketojenik olarak beslenmeye başlarken alacağım birkaç vitamin hapının (D, B12) ve magnezyum takviyesinin yeterli olacağı gibi bir fikre kapılmıştım. Hatta hazırlanan kemik sularını bile içmeyi sallıyordum. Önce akşamları erken saatte başlayan yorgunluk ve uyuma isteği ile kendini belli etmeye başlayan problemin (ki bahar yorgunluğu, antreman yorgunluğu diyerek geçiştiriyordum) workshop sırasında reçetesini yazdık:) 4 saatlik (hatta daha uzun sürdü sanırım) workhop sırasında birkaç defa sersemlediğimi hissettim. Hocam bu konuda tuz ve elektrolit eksikliğinin buna sebep olduğu konusunda bilgilendirdi, gerçekten de akşamları yaptığım antremanlar sırasında farketmiyormuşum ama ciddi bir ısınma/esneme/antreman sırasında bu durumun nasıl da sorunlara yol açabileceğini anlamış oldum.

Sonuç olarak bunlar gibi birçok konuda gerçekten ihtiyacımız olan bilgileri aldık, dolu dolu bir workshop yaşadık. Özellikle kapanıştaki wod tam bir golden shot oldu:) Hiç yorulmadan saatler boyunca verdiği bilgiler için Yankı Hocama ve özellikle wod’un son turunda tezahuratlarıyla verdiği destek için Hakan’a çok teşekkür ederim.

 

Geçmiş Workshop’lardan resimler;

 

Spor salonunuzda katılımcılar için benzer bir workshop düzenlemek için bilgi@gucvefitness.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Paylaş !

Bir yorumda bulun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir